6 marca 2020 roku, uczniowie naszej szkoły w składzie: Nikola Rolka – uczennica V klasy, Hubert Brzozowski i Małgorzata Czuba – uczniowie VI klasy oraz Natalia Kozłowska – uczennica VIII klasy wraz z opiekunem panią Magdaleną Nawrocką reprezentowali naszą szkołę w XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku. Z racji jubileuszu w tym roku postanowiono wrócić do źródeł i zadaniem uczestników była deklamacja dowolnie wybranej liryki Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, tak jak to miało miejsce w pierwszych edycjach konkursu. Warto zaznaczyć, że deklamowanie pięknych wierszy patrona lidzbarskiego liceum jest nie lada wyzwaniem i nastręcza młodzieży wielu trudności interpretacyjnych. Tym bardziej należy się podziw i wielkie brawa dla uczestników. Podczas recytacji uczeń miał prawo zastosować elementy gry aktorskiej lub skorzystać z akompaniamentu muzycznego. Jeśli wiersz był niewielkich rozmiarów, dopuszczało się przedstawienie w konkursie dwóch utworów. W tym roku do zawodów przystąpiła rekordowa liczba, bo aż 38 uczestników. Recytujących oceniało jury w składzie: Edyta Marszak – dyrektor M-GBP w Lidzbarku, Anna Wasielewska – instruktor MGOK w Lidzbarku (Przewodnicząca), Teresa Kińska – polonistka i bibliotekarka z Zespołu Szkół w Lidzbarku. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwłaszcza Małgorzacie Czubie, która otrzymała wyróżnienie. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu i czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję.
Dzień pierwszego marca został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji 28 lutego 2020 r. o godz. 9.50 w naszej szkole odbył się apel. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego Szkoły oraz odśpiewania hymnu narodowego i hymnu szkoły, po czym uczciliśmy minutą ciszy poległych żołnierzy. Następnie dyrektor szkoły pan Piotr Kościński powitał zgromadzonych i wygłosił uroczyste przemówienie. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem nauczyciela historii pani Doroty Zalewskiej zaprezentowali część artystyczną, która poświęcona była ogólnej historii walki żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego z rządem komunistycznym. W dalszej części wysłuchaliśmy „Ballady o rotmistrzu Witoldzie Pileckim” oraz recytacji pięknych wierszy. Na koniec obejrzeliśmy prezentację multimedialną. W sali apelowej pojawiła się okazjonalna dekoracja upamiętniająca bohaterów, którzy tworzyli polskie powojenne podziemie niepodległościowe. Stworzona została wystawa w oparciu o materiały opracowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Pierwszy dzień marca jest dniem szczególnie symbolicznym dla żołnierzy antykomunistycznego podziemia, ponieważ tego dnia w 1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Dyrektor szkoły podziękował za przygotowanie apelu jak również za powagę, patriotyczną postawę oraz galowe stroje uczestniczących.
13 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa dla uczniów z klas V-VIII, którą zorganizował Samorząd Szkolny. Opiekę nad uczniami sprawowali: opiekun SU pani Dorota Zalewska oraz rodzice pani Martyna Murawska i pani Agnieszka Krezymon. Nad przebiegiem całej imprezy czuwał dyrektor szkoły pan Piotr Kościński. Dyskoteka rozpoczęła się punktualnie o godz. 16.30 i trwała do godz. 19.30. W czasie dyskoteki odbywały się różne konkursy, które przygotowały i przeprowadziły przewodnicząca i skarbnik SU: Małgorzata Czuba i Julia Karda. Didżejami byli sekretarz SU – Kamil Zakrzewski oraz Igor Kubicki uczeń klasy VIII. Uczniowie mogli również zamówić pizzę oraz kebaby z Biesiadowa w Lidzbarku. Cała impreza była pełna niespodzianek i nawet nie spostrzegliśmy się, że czas już było wracać do domu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejną dyskotekę. Następnego dnia 14 lutego obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego. Poczta walentynkowa zaczęła działać już kilka dni wcześniej. Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły mogli dzięki niej ofiarować swoim wybrankom i wybrańcom walentynkowe kartki, a czasami i upominki. Już od rana panował wesoły nastrój. Na trzeciej godzinie lekcyjnej chór szkolny pod kierunkiem pani Danuty Kordalskiej wprowadził nas w prawdziwy walentynkowy nastrój, śpiewając piosenki Anny Jantar „Baju, baj proszę pana", „Staruszek świat” i „O mnie się nie martw” Katarzyny Sobczyk oraz przedstawił nam rytmiczny taniec do muzyki instrumentalnej. Po występie chóru uczniowie klas I, III i oddziału przedszkolnego zebrali się w sali na piętrze szkoły, a uczniowie klas V-VIII w klasie na parterze i wspólnie pod opieką wychowawców rozdali kartki walentynkowe wszystkim adresatom. W tym dniu wszyscy uczniowie stali się „walentynkami” okazywali sobie wzajemną życzliwość, przyjaźń oraz bezinteresowną pomoc.
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez, radości i wspólnej zabawy. 7 lutego oddział przedszkolny pod opieką wychowawczyni pani Wiesławy Tamiły przygotował występy artystyczne przepełnione radością, śpiewem, tańcem i muzyką z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Na wstępie pan Dyrektor Piotr Kościński przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami i złożył serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Uroczystość wypadła pięknie, dzieci otrzymały gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnuków. Na zakończenie uroczystości wnuczęta zaprosiły swoich Dziadków na poczęstunek, który przygotowały z udziałem mam w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez inscenizację, wiersze i piosenki mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.
17 stycznia 2020 r. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku odbyła się pierwsza z oficjalnych uroczystości zorganizowana z okazji setnej rocznicy powrotu Lidzbarka do Macierzy. Przybyła publiczność wśród, której byli obecni Prezes Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego „Przyszłość” pani Dorota Zalewska i dyrektor szkoły pan Piotr Kościński mogła podziwiać występy uczniów ze wszystkich szkół gminy Lidzbark. Z naszej szkoły wystąpił chór szkolny pod kierunkiem pani Danuty Kordalskiej i zaśpiewał dwie piosenki. Jedną z repertuaru Ireny Santor pt. „ Powrócisz tu” i Czesława Niemena pt. „Sen o Warszawie”. Inne szkoły przygotowały wiersze patriotyczne oraz staropolski taniec – polonez. Wręczono również nagrody w konkursie plastycznym pt. „Lidzbark w pocztówce” dla klas VI-VIII zorganizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, natomiast nagrody ufundował Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku.
Nasi uczniowie zajęli:
I miejsce – Wioletta Grochowska z klasy VII
III miejsce – Weronika Lange z klasy VI
Atmosfera na uroczystości była patriotyczna i bardzo rodzinna. Na koniec pani dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury podziękowała wszystkim szkołom i zaprosiła opiekunów dzieci o udzielenie wywiadu do lokalnego Radia 7
Podczas ferii zimowych, z dnia 24 na 25 stycznia 2020 roku odbyła się „noc w szkole”, którą zorganizowała pani Magdalena Nawrocka dla swoich wychowanków z klasy VI. Była to pierwsza taka impreza w szkole. Przygoda rozpoczęła się o godz. 18.00.
Pierwszym punktem programu było przygotowanie sali do noclegu. Następnie odbyła się największa atrakcja nocy, czyli poszukiwanie skarbów. Szóstoklasiści dostali instrukcje i ruszyli na poszukiwania zgodnie ze wskazówkami. Trasa była pełna trudnych zadań polonistycznych, a misji nie ułatwiał fakt, iż uczniowie musieli poruszać się po ciemku, ewentualnie z latarkami w rękach. Poszukiwacze działali w czterech drużynach: dwóch damskich i dwóch męskich – zdecydowanie lepsze okazały się drużyny damskie, błyskawicznie odnajdując w ciemnościach nocy, skrzętnie ukryte karteczki z zadaniami. Chłopcy – mimo bardzo zaawansowanej techniki poszukiwawczej, mieli trochę więcej problemów. Ostatecznie jednak na wszystkich uczestników czekała nagroda pocieszenia, którą były soki, natomiast nagrodą główną były darmowe wejściówki na lodowisko w Lidzbarku.
Zmęczeni poszukiwaniami skarbu uczniowie odpoczywali przy wspólnym słuchaniu muzyki, zajadając zamówioną pizzę. Po posiłku każdy mógł się zrelaksować podczas oglądania filmu. Kiedy już wszyscy zregenerowali siły, rozpoczęły się zespołowe gry i zabawy: scrabble, 5 sekund, twister, państwa i miasta, itp.
Z każdą godziną było coraz weselej i coraz więcej pomysłów w głowie. Po godzinach szaleństw i śmiechów, sen nadszedł we wczesnych godzinach porannych. Ciężko było wstawać, z chęcią każdy zostałby do południa w swoim śpiworze. Po męczącej nocy uczniowie razem z wychowawczynią posprzątali swoje miejsce noclegowe, po czym wraz z rodzicami udali się do domów.
Nocne biwakowanie okazało się strzałem w dziesiątkę, zarówno dla dzieci jak i ich wychowawczyni, dzięki której mogli jeszcze bardziej się zintegrować. Wszyscy, choć troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i szczęśliwi już nie mogą doczekać się kolejnej takiej akcji.
Ponadto w czasie ferii zimowych odbywały się zajęcia zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, (umieszczonym na stronie internetowej szkoły), w których mogli brać udział wszyscy chętni uczniowie z naszej szkoły.
ŚRODA (22.01.2020 r.) 9.00 – 12.00 – Dorota Zalewska
- spotkanie z Samorządem Szkolnym,
- liczenie pieniędzy z akcji „Góra Grosza”.
CZWARTEK (23.01.2020 r.) 9.00 – 12.00 – Maria Gutowska
- gry planszowe dla młodszych dzieci,
- projekcja filmu „Quo vadis” dla starszych uczniów.
PIĄTEK (24.01.2020 r.) 9.00 – 12.00 – Barbara Klimowska – Lewandowska
- zajęcia plastyczne,
- gry i zabawy muzyczne,
- gry planszowe.
PIĄTEK (24.01.2020 r./ SOBOTA 25.01.2020 r.) – 18.00 – 10.00 – Magdalena Nawrocka
- noc w szkole (klasa VI).
PONIEDZIAŁEK (27.01.2020 r).) 9.00 – 12.00 – Ewa Kochańska
- zajęcia plastyczne,
- gra w tenisa stołowego,
- projekcja filmu o tematyce religijnej.
WTOREK (28.01.2020 r.) 9.00 – 12.00 – Danuta Kordalska
- śpiew karaoke do utworów muzycznych dla dzieci i młodzieży (m.in.: zespół Arka Noego, Maryla Rodowicz, Roxana Węgiel),
- taniec i ruch przy muzyce poważnej (Chopin, Bach, Marek i Wacek),
- wspólne malowanie plakatu pt. „Abstrakcja przy użyciu farb plakatowych i za pomocą własnych rąk”.
ŚRODA (29.01.2020 r.) 9.00 – 12.00 – Beata Kościńska
- omówienie piramidy zdrowego żywienia i stylu życia dzieci i młodzieży,
- zajęcia sportowe: hula hop, rzut woreczkiem do celu, skakanka,
- spacer nad jezioro,
- konkurs kozłowania, deska,
- projekcja meczu.
CZWARTEK (30.01.2020 r.) 9.00 – 12.00 – Magdalena Nawrocka
- polonistyczny pokój zagadek (escape room),
- gry i zabawy edukacyjne (scrabble, 5 sekund, itp.)
- zajęcia na monitorze interaktywnym,
- zajęcia na Otwartej Strefie Aktywności.
PIĄTEK (31.01.2020 r.) 9.00 – 12.00 – Wiesława Tamiła
- gry edukacyjne w Sali komputerowej,
- zajęcia komputerowe: praca w programie Word, Power Point, programy edukacyjne, serwowanie po stronach internetowych i portalach dostępnych dla dzieci i młodzieży, programy multimedialne, tworzenie prezentacji,
- programowanie.
Od 25 listopada 2019 roku do 2 stycznia 2020 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Wąpiersku przeprowadzono zbiórkę monet w ramach akcji „Góra Grosza”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Samorząd Szkolny wraz z opiekunem Samorządu panią Dorotą Zalewską oraz Dyrektorem Szkoły panem Piotrem Kościńskim utworzyli komisję Góry Grosza, która czuwała nad sprawnym przebiegiem zamierzonych działań. Akcja była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Po zakończonej akcji dokonano podliczenia wszystkich zebranych pieniędzy. Uczniowie szkoły zebrali 352 złote i 44 grosze. Pieniądze przekazano do Towarzystwa Nasz Dom w Warszawie. Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy.
12 stycznia 2020 roku Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Wąpiersku po raz kolejny włączyła się w akcję 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbieraliśmy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Akcję zorganizowała pani Dorota Zalewska. 43 wolontariuszy przeprowadziło kwestę do puszek na terenach wsi: Wąpiersk, Jeleń i Koty. Pieniądze przekazano i policzono w sztabie 909 WOŚP w Lidzbarku. Łącznie zebrano 3135,35 zł: wieś Wąpiersk – 629,48 zł, wieś Jeleń – 1043,45 zł, wieś Koty i okolice – 1462,42 zł. Wolontariuszami byli uczniowie szkoły w Wąpiersku, uczennica LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lidzbarku oraz pan Wiesław Kraszewski sołtys wsi Koty. Jak co roku Dyrektor Szkoły pan Piotr Kościński obdarował wolontariuszy słodyczami. Serdecznie dziękujemy darczyńcom i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację 28 Finału WOŚP.
W sobotę, 11 stycznia 2020 roku o godz. 14.30 w świetlicy wiejskiej w Wąpiersku rozpoczęła się choinka noworoczna dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wąpiersku i społeczności Jelenia, Wąpierska, Kotów i Koszelewek. Na uroczystości spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Pan dyrektor Piotr Kościński powitał: panią prezes Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego "Przyszłość" Dorotę Zalewską, skarbnika Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego Przyszłość panią Ewę Rolkę, radnych: panią Hannę Krezymon i pana Leona Chmielewskiego oraz nauczycieli i pracowników tutejszej szkoły, rodziców i przybyłych uczniów. W karnawałową atmosferę wprowadził również przewodniczący rady rodziców - pan Wojciech Cybulski, który zaprosił wszystkich do późniejszej zabawy tanecznej, którą prowadził pan Tomasz Iwan. Po krótkich powitaniach wystąpił oddział przedszkolny pod kierunkiem pani Wiesławy Tamiły i podbił serca widzów. Następnie wystąpili uczniowie kl. VII i VIII w inscenizacji pt. "Witaj, gwiazdo złota!", którą przygotowały panie: Maria Gutowska, Barbara Lewandowska. Po tej części pan dyrektor podziękował nauczycielom za przygotowanie uczniów do części artystycznej paniom Wiesławie Tamile, Marii Gutowskiej Barbarze Lewandowskiej, Ewie Kochańskiej oraz pani Magdalenie Nawrockiej i uczniom z kl. I, V, VI i VII za Jasełka wystawione w kościele parafialnym w Wąpiersku w Święto Objawienia Pańskiego. Największą atrakcją był przyjazd św. Mikołaja, który wręczył wszystkim dzieciom, pracownikom szkoły i gościom świąteczne upominki. Rodzice przygotowali pyszne ciasto, frytki, zapiekanki, popcorn i napoje, za zakup których chętni otrzymali talony. Te zaś w trakcie zabawy brały udział w losowaniu nagród rzeczowych. Dziękujemy rodzicom, radnym i sołtysom za słodycze i zaangażowanie w tę imprezę oraz nauczycielom za sprawowanie opieki podczas choinki.
W dniach 7-8.01.2020 r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w spektaklach wystawianych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
Odział przedszkolny oraz kl. I i kl. III wraz z opiekunami: panią Dorotą Zalewską, panią Wiesławą Tamiłą i panią Danutą Kordalską oglądali przedstawienie pt. „Przyjaciele
z Bullerbyn”. Dzieci uczestniczyły w teatralnej podróży pełnej piękna, mądrości, wzruszeń, tańców i śpiewów. Bohaterowie porwali wszystkich w magiczny świat przygód, pokazując jednocześnie jak ważni w życiu są przyjaciele.
Uczniowie z kl. V - VI wraz z opiekunami: panią Beatą Kościńską i pania Magdaleną Nawrocką obejrzeli spektakl pt. „W krainie mitów”. To była ciekawa lekcja historii i języka polskiego, która piątoklasistów wprowadziła w świat wierzeń starożytnych Greków i zapoznała ich ze znaczeniem zwrotów mitologicznych, a szóstoklasistom pozwoliła przypomnieć sobie treść znanych mitów o Dedalu i Ikarze, Syzyfie, Prometeuszu, Midasie i ich przesłania.
Uczniowie z kl. VII – VIII oraz opiekunowie: pani Maria Gutowska i pani Barbara Klimowska – Lewandowska obejrzeli widowisko pt. „Samotni w tłumie”. W przedstawieniu poruszono wiele aktualnych dla młodzieży tematów: łamanie prawa, uzależnienia, zawieranie znajomości przez Internet, brak właściwych relacji z rodzicami, problem bezdomności
i choroby oraz agresji wobec innych osób.
Spektakle pod względem gry aktorskiej i scenografii bardzo spodobały się naszym uczniom oraz nauczycielom. Wspaniale dobrane stroje i rekwizyty oddawały atmosferę, a efekty specjalne, dźwiękowe i oprawa muzyczna stwarzały niepowtarzalny nastrój.
6 stycznia 2020 r. o godz. 11.00, w święto Objawienia Pańskiego, znanego jako święto Trzech Króli, uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Wąpiersku wraz z panią Magdaleną Nawrocką – nauczycielem języka polskiego, zaprezentowali Jasełka w kościele parafialnym pw. Opatrzności Bożej w Wąpiersku. Mimo mroźnego dnia, gorące serca naszych uczniów, na nowo przywróciły parafianom radosne wspomnienia przeżywanych Świąt Bożego Narodzenia. Zgromadzeni w kościele mieli okazję przypomnieć sobie historię przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. Podczas niezwykle pięknej części artystycznej nie zabrakło też nastrojowych kolęd i pastorałek. Na zakończenie ksiądz proboszcz Bogdan Kołodziejczyk podziękował uczniom za występ, a pani Magdalenie Nawrockiej za przygotowanie przedstawienia bożonarodzeniowego. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez parafian.
24 grudnia 2019 roku o godzinie 7.15 uczniowie z Samorządu Szkolnego naszej szkoły pod opieką pani Doroty Zalewskiej, podczas mszy świętej przekazali Betlejemskie Światło Pokoju z Komendy Hufca ZHP Lidzbark do Kościoła Parafialnego w Wąpiersku. W tym roku przekazaniu Światła towarzyszyło hasło „Światło, które daje moc”. Jako symbol ciepła, miłości, pokoju oraz nadziei gościło one nie tylko na wigilijnych stołach, ale równie w naszych sercach. Przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju to tradycyjna akcja przed Świętami Bożego Narodzenia.
19 grudnia 2019 roku naszą szkołę odwiedził Dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny. W trakcie wizyty dentobusu uczniowie zostali przebadani stomatologicznie oraz otrzymali zalecenia odnośnie dalszego leczenia. Każdy uczeń mógł skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. Opieka stomatologiczna dentobusu była bezpłatna. Wprowadzenie możliwości udzielania świadczeń stomatologicznych w takiej formie ma na celu zwiększenie dostępności do świadczeń dla dzieci i młodzieży, tak aby ograniczyć miejscowe i ogólnoustrojowe następstwa choroby próchnicowej zębów.
W naszej szkole odbył się konkurs literacko – plastyczny „Moja ulubiona książka – projekt okładki” zorganizowany przez panią Magdalenę Nawrocką i panią Dorotę Zalewską. Konkurs przeznaczony był dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I – III i kl. V – VIII. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie okładki swojej ulubionej książki. Uczestnicy mieli nie sugerować się okładką istniejącej już publikacji. Projekt miał być innowacyjny, mieli stworzyć własną wizję i interpretację dzieła.
W kategorii kl. I - III wzięło udział 7 uczniów, a prace oceniło jury w składzie: dyrektor szkoły pan Piotr Kościński oraz nauczyciele: pani Danuta Kordalska i pani Magdalena Nawrocka. W kat. kl. V – VIII wzięło udział 22 uczniów, a prace oceniło jury w składzie: dyrektor szkoły pan Piotr Kościński oraz nauczyciele: pani Dorota Zalewska i pani Danuta Kordalska.
Jakość dostarczonych prac była bardzo wysoka, co sprawiło nie lada zagwozdkę dla jury w wyłonieniu najlepszych dzieł. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło 11.12.2019 r. Poniżej prezentujemy wyniki.
Kategoria klas I – III:
I miejsce – Amelia Rostkowska kl. I i Vincent Marchlewicz kl. III
II miejsce – Anastazja Kalisz kl. I
III miejsce – Artur Marchlewicz kl. I
Wyróżnienia: Alicja Karda kl. III, Lena Chojnacka kl. III, Yasmine Gharbi kl. I
Kategoria klas V – VIII:
I miejsce – Marlena Granica kl. V
II miejsce – Julia Karda kl. VI
III miejsce – Hubert Brzozowski kl. VI i Hubert Rostkowski kl. V
Wyróżnienia: Maja Napiwodzka kl. VIII, Małgorzata Czuba kl. VI, Lena Murawska kl. V
Wyróżnienia organizatora: Nikola Rolka kl. V, Dominik Kostrucha kl. VIII, Adrian Knozowski kl. VI
Sponsorami nagród byli: Nadleśnictwo Lidzbark, Księgarnia Tuliszków oraz Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK Sp. z o.o.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a sponsorom bardzo dziękujemy za tak liczne i wartościowe nagrody!
5 grudnia 2019r. odbył się Świąteczny Gminny Konkurs Plastyczny dla klas I-III pt. :”Moja rodzina przy choince”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Szarych Szeregów w Lidzbarku z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi. W konkursie brało udział 21 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: z klasy I Amelia Rostkowska, która zajęła III miejsce oraz z klasy III Alicja Karda, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Z tej okazji wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod kierunkiem pani Barbary Klimowskiej –Lewandowskiej wzięli udział w akcji Marzycielska Poczta. Chętni uczniowie pisali listy i kartki do chorych dzieci, z którymi można skontaktować się poprzez portal https://marzycielskapoczta.pl/. Pani Maria Gutowska i pani Magdalena Nawrocka służyły pomocą i radą uczniom w zakresie poprawności napisanych tekstów. Cieszymy się bardzo, że nasi uczniowie wspierają swoich rówieśników w walce z chorobą, starają się pocieszyć ich i dodać otuchy w trudnych chwilach.
Mikołajki to bardzo ważny dzień dla wszystkich dzieci. Pamiętają o tym nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Uczennice z klasy VIII, Izabela Wiśniewska i Ewa Grześ, zainicjowały akcję zbierania słodyczy dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Mario” i „Olek” w Lidzbarku. W dniach od 25 listopada do 4 grudnia uczniowie zebrali bardzo dużo czekolad, cukierków, batoników i innych smakołyków. Następnie, chętni wolontariusze pod opieką pani Barbary Klimowskiej-Lewandowskiej przygotowali 50 paczek ze słodyczami. 6 grudnia grupa dziewcząt z klasy VIII pod opieką pani Wiesławy Tamiła zawiozła wszystkie paczki dzieciom z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczych „Mario” i „Olek”. Pan dyrektor Mariusz Dombrowski oraz jego podopieczni przyjęli naszych wolontariuszy bardzo serdecznie. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie nadal układała się pomyślnie, a wśród wolontariuszy nigdy nie będzie brakowało zapału i chęci do pomagania innym i sprawiania by uśmiech pojawiał się na twarzy każdego napotkanego człowieka.