Nawigacja

Nawigacja

    • Nowe doświadczenia podczas kolejnych wideolekcji języka polskiego z wyjątkowymi gośćmi

      13 i 14.05.2020 r. uczniowie klasy V i VI brali udział w kolejnych wideolekcjach języka polskiego z zaproszonymi gośćmi, zorganizowanymi przez panią Magdalenę Nawrocką.

      13.05.2020 r. gościem na lekcji była pani Karolina Walczak- mażoretka tańcząca w zespole Twins, w którym jest kapitanem. Wraz z zespołem mają na swoim koncie liczne osiągnięcia, m.in. I miejsce w kategorii MACE na Mistrzostwach Europy. Zajęcia dotyczyły  pasji i zainteresowań oraz miały na celu uświadomienie uczniom, jak ważne jest, aby robić w życiu to, co się kocha. Pani Karolina opowiedziała młodzieży o: sobie, swojej pasji, zainteresowaniach oraz tym, jak dużo pracy musi wkładać, aby mieć osiągnięcia. Wytłumaczyła  kim jest i czym się zajmuje mażoretka. Pokazała uczniom: zdjęcia, filmiki, stroje oraz rekwizyty ze swoich występów, a także nauczyła podstawowych kroków, m.in. marszu.  Dzięki  zajęciom uczniowie zrozumieli, że warto mieć  pasje i mimo trudności, które czasami stają na drodze, nie wolno się poddawać, tylko dążyć do celu. Dzięki temu na pewno będą z siebie dumni i szczęśliwi. Lekcja wypadła znakomicie. Uczniowie byli zadowoleni, zwłaszcza dziewczęta, które tak jak pani Karolina są mażoretkami.

      14.05.2020 r. gościem na zajęciach była pani Aleksandra Kwaśniewska, która jest logopedą w Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim. Lekcja była wprowadzeniem do działu fonetyki. Pani Aleksandra opowiedziała młodzieży jak powstaje głos, co odpowiada za jego wysokość i barwę oraz jak ważne jest prawidłowe oddychanie. Dodatkowo nauczyła jak odróżniać głoski dźwięczne od bezdźwięcznych i samogłoski od spółgłosek. Na podsumowanie, wspólnie z uczniami, poćwiczyła dykcję i różne łamańce językowe. Pani Ola okazała się bardzo miłą i wesołą osobą. Mimo porannych godzin udało się jej, w szybkim tempie, rozbudzić wszystkich uczestników. To były zajęcia pełne śmiechu, ćwiczeń praktycznych, a także wartościowych informacji. Uczniowie byli zachwyceni. Czekają na więcej tego typu lekcji.

    • Konkurs plastyczny - komiks z okazji DNIA DZIECKA

      Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym-komiks z okazji Dnia Dziecka.

      W załączniku regulamin i karta uczestnictwa. Konkurs_plastyczny_z_okazji_Dnia_Dziecka.pdf

    • 100. ROCZNICA URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

      100. ROCZNICA URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

      W poniedziałek 18. maja 2020 r. będziemy świętowali setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Ten wielki, święty, nasz rodak wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego.

       

      Przypomnijmy sobie  niektóre fakty z  Jego życiorysu.

       

      • 18.05.1920  Urodził się Karol Wojtyła jako syn Karola i Emilii Wojtyłów, w kamienicy pod adresem     Rynek 2 (obecnie ul. Kościelna 7) w Wadowicach. Jan Paweł II tak mówił o swoim rodzinnym mieście: "Tu wszystko się zaczęło: życie, szkoła, teatr i kapłaństwo".  Posłuchajcie piosenki "Moje miasto Wadowice", która została pierwszy raz wykonana publicznie podczas wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach w 1999 roku. https://www.youtube.com/watch?v=mCUFL05rS5w 
      • 20.06.1920 Chrzest św. w kościele parafialnym pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – imiona:   Karol Józef
      •  13.04.1929 Śmierć matki Emilii
      •  25.05.1929 I Komunia św.
      • 14.05.1938 Egzamin dojrzałości i wręczenie świadectw maturalnych w wadowickim gimnazjum
      • 1938 Przeprowadzka do Krakowa
      • 1940-1944 Praca w krakowskich zakładach chemicznych „Solvay”
      • 18.02.1941 Śmierć ojca Karola
      • 1942-1946 Formacja i studia teologiczne w konspiracyjnym Książęco - Metropolitalnym Seminarium  Duchownym w Krakowie 
      •  01.11.1946 Święcenia  w kaplicy arcybiskupiej przy ul. Franciszkańskiej 3, przyjęte z rąk ks. kard. Adama  Sapiehy 
      •  02.11.1946 Msze św. prymicyjne  na Wawelu 1948-1951 Wikary w parafii w Niegowici i w Krakowie
      •  28.09.1958 Konsekracja biskupia w katedrze wawelskiej
      •  28.06.1967 Uroczysta kreacja kardynalska
      •  16 .10.1978  Wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża, który przyjął imię Jana Pawła II
      •  13.05.1981 Zamach na Placu Św. Piotra – Jan Paweł II został poważnie ranny  Dziewięć pielgrzymek do   Polski swojej Ojczyzny
      •  02.04.2005 W wigilię święta Miłosierdzia Bożego Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca
      •  01.05.2011  Beatyfikacja przez Papieża Benedykta XVI
      •  27.04.2014  Kanonizacja przez papieża Franciszka

      Z okazji 100.rocznicy urodzin papieża uczniowie z naszej szkoły odpowiadając na zaproszenie Wojewody Warmińsko–Mazurskiego oraz Warmińsko–Mazurskiego Kuratora Oświaty wykonali prace plastyczne przedstawiające świętego Jana Pawła II. Prace zostały wykorzystane do tworzenia wielkiego zdjęcia przedstawiającego Ojca świętego (w formie banera). Zostanie on zawieszony w sobotę 16. maja 2020 r. na budynku Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Odsłonięcie nastąpi 18. maja w 100. rocznicę urodzin Papieża. Na banerze będzie widniał napis

      100. ROCZNICA URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II.

      Oto niektóre prace naszych uczniów.

      Ze względu na pandemię nie możemy przeprowadzić uroczystego apelu poświęconego 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II.

      Wysłuchajmy piosenki napisanej na tę właśnie okazję pt. >> Nie zastąpi Ciebie nikt >>.

      https://www.youtube.com/watch?v=eyRrj57f5VY

       

    • XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2020 pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece"

       XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2020 pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece"

      XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2020 pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece" odbywa się w dniach od 8 do 15 maja nieco inaczej, ponieważ w tym roku będziemy świętować online. Mamy nadzieję, że jak dotychczas okażecie się miłośnikami książek i biblioteki, bo książką warto się delektować, smakować jej słowa. Ona trwa i trwać będzie, a zawód bibliotekarza będzie istnieć dla Was entuzjastów literatury i kultury. W związku z zaistniałą sytuacją-pandemią koronawirusa, bibliotekarze dwoją się i troją, żeby Czytelnicy nie stracili kontaktu z książką. Piszą wiersze, aby zachęcić ich do czytania. A więc:

      " Gdzieś tam hen na obrzeżach miasta,

      Koronawirus ciągle się rozrasta.

      Wszystko jest pozamykane bez pardonu,

      wniosek jest jeden – pozostań w domu!

      Nie odwiedzisz muzeum, kina ani Biblioteki swojej,

      urzędy i sklepy, też zamknęły swe podwoje.

      Dlatego też powtarzam raz jeszcze – pozostań w domu!

      Będziesz miał pewność, że krzywdy nie zrobisz nikomu!

       

      Masz tyle możliwości, z których warto skorzystać,

      w obecnej sytuacji należy je jak najlepiej wykorzystać!

      Podpowiemy Ci zatem jako Biblioteka, że książka na półce na Ciebie czeka.

      Na razie nie u nas, ona zaczeka!

      Internet jest źródłem informacji wielu, nie tylko o wirusie Biblioteczny Przyjacielu.

      Znaleźć tam możesz książek bez liku, i to za darmo w cyfrowym pliku.

      Nie tylko płatne, lecz darmowe materiały, będą Ci chwile kwarantanny umilały..."

                                                                     (Przemysław Kowalski, Biblioteka w Piasecznie)

       

      W związku z tym nasza szkoła wraz z bibliotekarzem szkolnym zachęca wszystkich uczniów i ich rodziców do przyjemnego spędzenia czasu z książką, nie wychodząc z domu, poprzez:

      - zapoznanie się z materiałami ze strony https://livro.pl/blog/10-powodow-dla-ktorych-warto-czytac-ksiazki

      - promowanie czytania w domu- cytaty słynnych pisarzy na temat czytania książek https://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=74422

      - promowanie czytania dzieciom w domu - list do rodziców http://bs42poznan.pl/zasoby/inne/list.pdf

      - propozycje zabaw i prac plastycznych związanych z czytelnictwem, np. robienie zakładek do książek dowolną techniką, projekty okładek do ulubionych książek, zabawy kalambury: "Kto to jest?", "Co to za postać, z jakiej książki?"

      - wolny czas to czas dla książki, dla prozy lub poezji ( możesz skorzystać ze strony https://wolnelektury.pl/ ). Są to utwory, do których masz prawo, możesz je pobrać za darmo! Inną stroną jest: https://woblink.com/

      Choć za oknem wiosna i chętnie poszlibyśmy jej szukać w plenerze, zatrzymuje nas akcja #zostanwdomu, ale mamy na to sposób - książka (w wirtualnej przestrzeni). Pobierz ją i czytaj!

      Do zobaczenia w realu, w naszej  bibliotece szkolnej!

       

    • Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki  uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej pragną serdecznie podziękować całemu personelowi medycznemu za serce, odwagę i poświęcenie oraz życzyć dużo zdrowia, sukcesów  i wytrwałości!

    • Wideolekcja języka polskiego z niezwykłym gościem – panią Marysią Kusińską

      8 maja 2020 roku uczniowie z kl. V i VI brali udział w niesamowitej wideolekcji języka polskiego. Na zajęcia pani Magdalena Nawrocka zaprosiła wyjątkowego gościa -panią Marysię Kusińską, Polkę mieszkającą na Krecie, która prowadzi instagrama oraz facebooka Polka na Krecie i tam pokazuje jak wygląda jej codzienne życie na tej przeuroczej  greckiej wyspie.

      Pani Marysia chętnie opowiedziała młodzieży nie tylko o swoim życiu, ale również o historii, położeniu, zabytkach, tradycjach, kulturze Kreteńczyków, a także przypomniała mitologię grecką oraz nauczyła kilku greckich zwrotów. Pokazała swoją okolicę, w której mieszka i różne piękne zakątki wyspy. Dzięki lekcji, uczniowie przez półtorej godziny mogli poczuć się jak na wspaniałych greckich wakacjach. Pani Marysia okazała się wspaniałym przewodnikiem i ciepłą kobietą, której energię można było poczuć mimo dzielących uczestników aż ponad 2 tysiące kilometrów. Wszyscy obecni na zajęciach zostali oczarowani opowieściami o tej cudownej wyspie. Dzięki spotkaniu z niesamowitym gościem, młodzież  nie tylko wiele się nauczyła, ale także spędziła miło czas i zrozumiała jak wartościowe są podróże, które dają człowiekowi coś bardzo cennego, coś co jest pamiątką na całe życie – piękne wspomnienia.  Lekcja na długo pozostanie w pamięci uczniów. Już nie mogą doczekać się kolejnego takiego spotkania, a te już niebawem!

    • Majowe podziękowania dla Pielęgniarek!

      12 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Z tej okazji zapraszam wszystkich wolontariuszy i chętnych uczniów z klas I-VIII do udziału w akcji Majowe podziękowania dla Pielęgniarek! Proszę narysować laurkę w kształcie serca lub kwiatka, może to także być plakat z podziękowaniami za ciężką pracę dla pielęgniarek. Wasze prace mogą zawierać także podziękowania dla innych pracowników służby zdrowia, np.: lekarzy, ratowników medycznych. Zdjęcia autorów z pracami lub samych prac wyślijcie do niedzieli (10 maja) na adres: barbara.klimowska-lewandowska@spwapiersk.pl

      Zdjęcia pojawią się na stronie internetowej szkoły.

      Zachęcam do udziału w akcji:

      Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu,

      Barbara Klimowska-Lewandowska

       

       

    • SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „JESTEM PATRIOTĄ”

      I miejsce – Tymoteusz Grzelak klasa V

      II miejsce – Hubert Brzozowski klasa VI

      III miejsce – Hubert Rostkowski klasa V

      Wyróżnienia

      Oliwia Orłowska klasa V

      Dominika Kościńska klasa VI

      Róża Karda klasa VIII

       

      Proszę o zgłoszenie się do naszej szkoły po odbiór nagród i dyplomów 8 maja 2020 roku  od godz. 9.00 do godz. 11.00. Nagrody otrzymują wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie.

                                                                       Organizator konkursu

                                                                       Dorota Zalewska

    • 229. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      3 maja 1791r. Sejm Wielki uchwalił pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej konstytucję. Corocznie upamiętniamy ten fakt, a 3 maja jest dniem wolnym od pracy i nauki. W tym roku przypada 229. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja 3 Maja – to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki    w roku 1791, była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Sytuacja w Polsce nie była pomyślna: W 1772 roku Rosja, Prusy i Austria dokonały I rozbioru Polski, kraj zrujnowany był wojnami i prywatą części obywateli, skarb pusty, a sejm skłócony. Nie brakowało, jednak dobrej woli i ofiarności zarówno wśród szlachty jak i mieszczaństwa. Tekst konstytucji przygotowywano w tajemnicy. Jej inicjatorami byli między innymi: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Adam Czartoryski, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj. Konstytucja 3 Maja wprowadzał zmiany zgodne z ideami oświecenia. Rocznicę uchwalenia konstytucji obchodzili polscy patrioci uroczyście już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tego święta. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu w dniu rocznicy uchwalenia konstytucji – święta narodowego. 3 maja Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości biskupi zaproponowali papieżowi ustanowienie święta Maryi Królowej Polski w dniu 3 maja, tak aby podkreślić związek tego święta z pierwszą polską konstytucją uchwaloną 3 maja 1791 przez Sejm Czteroletni.

    • KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ

    • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

      23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji chętni uczniowie naszej szkoły z klasy V i VI wzięli udział w wyzwaniu, zorganizowanym przez panią Magdalenę Nawrocką- nauczycielkę języka polskiego. Zadaniem uczniów było zrobienie zdjęcia, którego bohaterem będą oni sami wraz z książką. Zdjęcie mogło dodatkowo zawierać cytat związany z tym świętem. Aby zachęcić uczniów do zabawy, pani Magdalena Nawrocka również wzięła udział w challenge`u. Poniżej prezentujemy wykonane prace.

    • 10. ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

      10 kwietnia 2020 roku przypada 10. rocznica katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku. To właśnie tego dnia w 2010 roku w Katyniu koło Smoleńska miały odbyć się uroczyste obchody 70. rocznicy zbrodni popełnionej przez NKWD na polskich oficerach uwięzionych po zajęciu przez Związek Sowiecki części polskich ziem w 1939 roku. Rocznicowe obchody, w zaplanowanej formie, nie doszły do skutku. Samolot Tu-154, którym zaproszeni przez prezydenta RP goście lecieli do Katynia, rozbił się w pobliżu lotniska w Smoleńsku. W katastrofie tej zginęło 96 osób.

       Uczcijmy poległych minutą ciszy!

    • Lekcje z internetu - gov.pl/zdalnelekcje Pasmo edukacyjne w TVP ABC KULTURA

      „Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych

      Już od dziś, 30 marca br. rusza pasmo „Wesoła Nauka”. Serdecznie zapraszamy do oglądania od godz. 11:05! To nowy cykl edukacyjny od poniedziałku do piątku dla przedszkolaków oraz dzieci z klas I-III szkoły podstawowej.

      Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje możecie znaleźć propozycje lekcji dla  wszystkich klas szkoły podstawowej i  zgodne z aktualną podstawą programową.

      Pasmo edukacyjne w TVP ABC KULTURA

      Już od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką. TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”.

       

    • ZDALNE NAUCZANIE podczas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

      Pragnę poinformować rodziców i uczniów naszej szkoły, że zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r począwszy od 25 marca (środa) nauczyciele naszej szkoły będą realizowali podstawę programową z danego przedmiotu zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Mając na uwadze specyfikę przedmiotów zadanie to będzie prowadzone w oparciu o różne metody i techniki nauczania z wykorzystaniem platform edukacyjnych , stron CKE i OKE oraz pasm edukacyjnych: TVP, TVP ABC i TVP Kultura.

      Informuję rodziców i uczniów, że lekcje  z edukacji lub danego przedmiotu znajdują się w zakładce KLASY I, III, V, VI, VII, VIII (po otwarciu zakładki klikamy na daną klasę).

       Z poważaniem Piotr Kościński- dyrektor szkoły .

    • INFORMACJA DLA UCZNIÓW I ICH RODZICÓW

      Informujemy, że od poniedziałku każdy nauczyciel podejmuje się organizacji swoich zajęć dla uczniów za pomocą Internetu. W związku z tym, na stronie internetowej naszej szkoły będą udostępniane materiały z poszczególnych przedmiotów. Każdy nauczyciel ma dowolność wyboru narzędzi, które będzie stosował. Bardzo proszę, aby uczniowie wypełniali swoje obowiązki sumiennie i zgodnie z otrzymanymi instrukcjami. Nasza sytuacja nie jest łatwa, jednak w dzisiejszych czasach mamy mnóstwo różnych platform internetowych, które sprawią, że nauka online będzie przyjemna.

                                                                                                                           Z wyrazami szacunku

                                                                                                                  Piotr Kościński - dyrektor szkoły

    • SZANOWNI PAŃSTWO

      1. Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Państwa i Państwa dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 do 25 marca (włącznie);

      2. W  dniach 12 i 13 marca będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze (świetlicowe), aby dać Państwu czas na organizację opieki nad dziećmi od dnia 16 do 25 marca;

      3. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. Nauczyciel może realizować program i przesyłać różne materiały edukacyjne poprzez platformy internetowe (nauczanie online);

      4. Proszę zachęcać  dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

      5. Jeżeli Państwa dziecko jest  w wieku do 8 lat, przysługuje  Wam zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej ZUS;

      6. Proszę przekazać osobom, które będą opiekować się Państwa  dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

      7. Proszę o rygorystyczne przestrzeganie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których Państwo przebywacie;

      8. Proszę śledzić  na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji        
      epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora  na stronie internetowej  szkoły.
                                                                                                                                   

      Z poważaniem

                                                                                                                                   Piotr Kościński

       

    • Informacja o konkursach i Wyjazd "Moich Marzeń III"

      W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach:

      • Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 16.04.2020r;
      • Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku podjął decyzję o tym, że konkurs plastyczny „Na ozdobę oraz palmę wielkanocną” zaplanowany na 17 marca 2020 roku nie odbędzie się;
      • Konkurs twórczości własnej „Złote Piórko” odbędzie się w zaplanowanym terminie.
      • Termin składania prac konkursowych twórczości własnej "Złote Piórko" został przesunięty do 30 kwietnia 2020 r. 
      • W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem w Europie, z przykrością informujemy, że w tym roku szkolnym (w okresie letnim) Wyjazd "Moich Marzeń III" nie odbędzie się.
    • 15. rocznica śmierci ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

      Dziś  (2 kwietnia 2020 roku)  przypada 15. rocznica śmierci naszego rodaka, Wielkiego Papieża - ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II. Każda rocznica, a ta szczególnie, ponieważ przypada w setną rocznicę  urodzin Jana Pawła II (18 maja 2020 roku),   pozwala nam przypomnieć sobie pielgrzymki do wielu krajów świata i wygłoszone homilie. Nam - Polkom i Polakom wszystkie pozostały głęboko w pamięci. Dziś szczególnie wspominamy pierwszą pielgrzymkę, która odbyła się w czerwcu 1979 roku, wtedy to papież podbudowywał nas na  duchu i dawał wskazówki, jak dalej w życiu postępować. Po wizycie papieża zmieniała się Polska i powoli zmieniał się świat. Było to w czasach komunizmu i szarości  peerelowskiej. Ze względu na ogłoszoną epidemię i zamkniętą szkołę, nie możemy przeprowadzić uroczystego apelu. Wspomnijmy naszego ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II i zaśpiewajmy lub wysłuchajmy w Internecie ulubioną pieśń pielgrzymkową papieża pt. "Barka"

    • DZIEŃ KOBIET 2020

      8 marca 2020 r. uczniowie naszej szkoły przygotowani przez Panie: Dorotę Zalewską i Magdalenę Nawrocką na zaproszenie Pani Sołtys wsi Jeleń Justyny Kardy-Błaszkowskiej wystąpili na Dniu Kobiet zorganizowanym w Świetlicy Wiejskiej w Jeleniu.

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Niepubliczna Szkoła Podstawowa
      Wąpiersk 31
      13-230 Lidzbark
    • 236981085

    Galeria zdjęć