16. października 1978 r. to w życiu każdego Polaka dzień szczególny. To wybór kardynała Karola Wojtyły na Papieża, który przyjął imię Jan Paweł II. Urodził się 18.05.1920 r. w Wadowicach.
20.05.1920 r. został ochrzczony.
13.04.1929 r. zmarła jego mama Emilia.
25.05.1929 r. przyjął I Komunię świętą.
14.05.1938 r. zdał egzamin dojrzałości.
W 1938 r. przeprowadził się do Krakowa.
W latach 1940-1944 pracował w zakładach chemicznych "Solvay".
18.02. 1941 r. umiera jego ojciec Karol.
1942-1946 r. 0dbywa studia teologiczne w Seminarium Duchownym w Krakowie.
1.11.1946 r. przyjmuje święcenia kapłańskie.
28.09.1958 r. przyjmuje sakrę biskupią.
28.06.1967 r. jest ogłoszony kardynałem.
16.10.1978 r. zostaje wybrany na papieża.
13.05.1981 r. jest poważnie ranny podczas zamachu na Jego życie.
Odbywa 104 podróże zagraniczne.
9 razy pielgrzymuje do Polski swojej Ojczyzny.
2.04.2005 r. odchodzi do domu Ojca.
1.05.2011 r. jest ogłoszony błogosławionym, a 27.04.2014 r. świętym
Z okazji 42. rocznicy wyboru na stolicę Piotrową ze względu na pandemię nie możemy razem świętować podczas uroczystego apelu. Posłuchajmy piosenek, które śpiewaliśmy na akademiach: "Barka", "Abba Ojcze", Błogosławieni miłosierni" i napisanej z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II "Nie zastąpi Ciebie nikt".
8.10.2020 r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego.
W roku szkolnym 2020/2021 Samorząd Uczniowski w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Wąpiersku będą reprezentować następujący uczniowie:
KAMIL ŚWINIARSKI klasa VIII – PRZEWODNICZĄCY
FILIP KARDA – klasa VIII – ZASTĘPCA
MAŁGORZATA CZUBA – klasa VII – SKARBNIK
BŁAŻEJ MACIEJEWSKI – klasa VII – SEKRETARZ
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a do współpracy z Samorządem zapraszamy uczniów z wszystkich klas.
Dzień Edukacji Narodowej obchodzony co roku w dniu 14 października to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972r. jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku w kalendarzu świat obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773r. Każdego roku całe grono pedagogiczne przysłuchuje się specjalnie przygotowanym na ten szczególny dzień piosenkom, ogląda pełne humoru skecze, przyjmuje życzenia płynące prosto z serca. W tym roku wszyscy znajdujemy się w szczególnej sytuacji. Ten dzień będzie wyglądał inaczej niż zwykle. Będziemy świętować w mniejszym gronie i bez dźwięków muzyki. W okresie pandemii myślimy o swoim zdrowiu częściej niż kiedykolwiek. Dbamy o zdrowie bliskich. To właśnie teraz nauczyciele są bardziej wyrozumiali, szczególnie troszczą się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Jednak niezależnie od sytuacji, jak zwykle z pełnym zaangażowaniem wszyscy pracownicy oświaty wypełniają swoją rolę i realizują swoje obowiązki.
Z okazji Święta Edukacji Narodowej składamy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły najlepsze życzenia. Dziękujemy za trud podejmowanej pracy jako Wychowawcy, Nauczyciele i Opiekunowie. Dziękujemy za uśmiech, życzliwość, za wskazywanie właściwej drogi. Pragniemy życzyć zdrowia, sukcesów zawodowych oraz samych pogodnych chwil.
Światowy Dzień Drzewa
Światowy Dzień Drzewa to święto, które zostało zainicjowane pod koniec XIX wieku przez amerykańskiego sekretarza rolnictwa Juliusza Sterlinga Mortona. W Polsce Dzień Drzewa jest obchodzony od 2002 roku, pół roku po amerykańskim Arbor Day – 10 października. Z okazji tego święta w wielu miejscach są prowadzone akcje sadzenia drzew. W naszej szkole Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z koordynatorem panią Barbrą Klimowska-Lewandowską przygotowali gazetkę, na której można podziwiać różne gatunki drzew, jak również przeczytać kilka ciekawostek na ich temat. Jak ważnym elementem naszego życia są drzewa nie trzeba nikogo przekonywać. Są „płucami” ziemi, rzucają cień w upalne lato, możemy z nich zrywać pyszne owoce lub też podziwiać udekorowane zimą. Więcej na ich temat możecie dowiedzieć się klikając w poniższe linki:
https://www.monumentaltrees.com/en/ - strona o najwyższych i najbardziej monumentalnych drzewach świata.
https://www.lasy.gov.pl/pl/edukacja - Strona o lesie napisana dla dzieci.
Szanujmy przyrodę, nie zaśmiecajmy lasów i bierzmy udział w zbiórkach makulatury. Pamiętaj, każdy może dbać o przyrodę!
W poniedziałek 21 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata" pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Uczniowie wraz z nauczycielami, wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czyste środowisko. Każdej klasie został przydzielony inny teren. Uczniowie klas młodszych i oddział przedszkolny sprzątali teren przyszkolny i parkingi oraz boisko do piłki nożnej, natomiast uczniowie klas starszych: wieś Wąpiersk, wieś Jeleń, drogę pod Koty, pod Kiełpiny oraz nad jeziorem. Nazbierali wiele worków pełnych różnych odpadów. Akcja przebiegła sprawnie. Sprzątanie było nie tylko pracą fizyczną, ale także dobrą zabawą na świeżym powietrzu. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję.
Prosimy rodziców i uczniów o zapoznanie się z poniższymi procedurami:
Procedura_organizacji_przerw_oraz_dyzurow_nauczycieli_na_przerwach-2.doc
Oswiadczenie_o_braku_objawow_chorobowych_sugerujacych_infekcje_drog_oddechowych(1).docx
Procedura_organizacji__pracy_biblioteki-1.doc
Procedura_organizacji_zajec_lekcyjnych(1).doc
Procedura_organizacji_zajec_w_oddzialach_przedszkolnych.docx
Procedura_postepowania_na_wypadek_podejrzenia_wystapienia_objawow_choroby_COVID-19(1).docx
Zgoda_na_pomiar_temperatury_u_dziecka-1(2).docx
Procedura_przeprowadzania_dezynfekcji_w_szkole(1).doc
Procedura_bezpieczenstwa_pracy_stolowki_i_wydawania_posilkow.doc
Procedura_przyprowadzania_i_odbierania_uczniow_ze_szkoly.doc
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2020 r. (tj. wtorek) o godz. 9.00 przed budynkiem szkoły. Msza święta w kościele parafialnym o godz. 8.00. W przypadku złej pogody (deszcz, silny wiatr) uczniowie wraz z wychowawcami zajmą miejsca w swoich klasach:
ODDZIAŁ PRZEDSZKONY – na parterze (tak jak w ubiegłym roku)
KLASA 1 – piętro szkoły
KLASA 2 – piętro szkoły przy schodach
KLASA 4 – przy pokoju nauczycielskim
KLASA 6 – parter od strony kościoła
KLASA 7 – pracownia komputerowa
KLASA 8 – przybudówka.
Dowóz uczniów jak w ubiegłym roku szkolnym.
Na terenie szkoły rodzice zobowiązani są do zakładania maseczek. Nauczycieli, pracowników obsługi oraz uczniów zakaz ten nie obowiązuje. Uczniowie dowożeni autobusem szkolnym zobowiązani są podczas jazdy do zasłaniania nosa oraz ust.
Zestawy podręczników szkolnych i materiałów ćwiczeniowych po podpisaniu umowy użyczenia można odbierać u wychowawców klas 1 i 2 września 2020 r.
Na stronie naszej szkoły pojawią się wszystkie procedury przygotowane na podstawie wytycznych i zaleceń MEN, GIS oraz MZ. Bardzo proszę, aby śledzili Państwo na bieżąco pojawiające się informacje.
Piotr Kościński - dyrektor szkoły
W dniach 16-18 czerwca trzynaścioro uczniów naszej NSP im. Wincentego Witosa w Wąpiersku pisało egzaminy z: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. 31 lipca br. zostały ogłoszone wyniki dla: gminy, powiatu, województwa oraz kraju.
Wyniki uczniów naszej szkoły w skali staninowej oraz procentowej przedstawiają się następująco:
stanin szkoła gmina powiat województwo kraj
język polski 7 66 59 54 55 59
matematyka 6 47 37 40 42 46
język angielski 5 49 43 45 50 54
Bardzo cieszymy się, że nasi uczniowie odnieśli tak wysokie wyniki, zarówno w tym, jak i poprzednim roku szkolnym. Były to najlepsze wyniki z egzaminów w gminie Lidzbark na 7 szkół oraz drugi wynik
w powiecie działdowskim na 31 szkół.
Ubiegłoroczna klasa VIII – dziś uczniowie klas drugich szkół ponadpodstawowych również uzyskali najlepszy wynik w gminie.
Zadowolenie jest tym większe, że wynikami z egzaminów ósmoklasisty w roku szkolnym 2018/2019 oraz 2019/2020 mogliśmy podnieść wyniki szkół (czterech prowadzonych przez gminę Lidzbark
i trzech prowadzonych przez stowarzyszenia) funkcjonujących na terenie gminy Lidzbark.
Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom klas ósmych, rodzicom, a zwłaszcza uczniom naszej szkoły za ogromne zaangażowanie, pomimo trwającej w tym roku pandemii.
Na przełomie maja i czerwca br. miał miejsce Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Do konkursu przystąpiło 6 uczniów z naszej szkoły. Ocenę „wyróżnienie” w kategorii BENIAMIN (klasy V i VI) otrzymał uczeń kl. V Przemysław Kuczyński, który uzyskał 127,5 pkt na 117 pkt wymaganych w tej kategorii. Gratulujemy Przemkowi oraz wszystkim uczniom biorącym udział w tym konkursie.
Dziękujemy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dłutowie za nominację do #GaszynChallenge dla Marty Kaczorowskiej. Nominujemy Hurtownię materiałów budowlanych, płytek ceramicznych i wyposażenia wnętrz łazienkowych HYDROPOL w Grudziądzu.
Dziękujemy Pani Karolinie Zalewskiej za nagranie oraz montaż filmu.
Życzymy powodzenia i pozdrawiamy!
https://www.youtube.com/watch?v=kWaTJsCndeA&feature=youtu.be
Zielone Świątki - ludowa nazwa święta Zesłania Ducha Świętego, związane są nierozerwalnie z rolnictwem, a więc i pośrednio z jednym z chłopów polskich - Wincentym Witosem.
Ten wielki Polak to patron naszej szkoły - szkoły w Wąpiersku.
Co roku uczniowie pamiętają o nim i zgodnie z tradycją przygotowują uroczysty apel na jego cześć. W tym roku akademia jest niezwykła, inna, a mianowicie przygotowana w domach naszych uczennic ze względu na pandemię koronawirusa. Z pomocą swoich mam, pod zdalną opieką pań: Marii Gutowskiej i Beaty Kościńskiej, dziewczęta z klas 7 i 8 wprowadziły nas w atmosferę tego święta - święta całej naszej społeczności szkolnej. A więc posłuchajmy:
- najpierw hymnu szkoły napisanego przez śp. pana Jana Drankowskiego, nauczyciela historii, w wykonaniu Zuzanny Pater z klasy 7,
- później uczennic klasy 8:Izabeli Wiśniewskiej oraz Mileny Kalwy, które przedstawią nam ciekawostki o Wincentym Witosie,
Izabela_Wisniewska_Trim2.mp4 Milena_Kalwa.mp4
- następnie Róży Kardy z klasy 8, która zaprezentuje nam wiersz o naszym patronie.
Wincenty Witos, będąc politykiem, działaczem ludowym, był również autorem książek. Owocem pracy pisarskiej niezwykłego, małopolskiego chłopa były następujące pozycje:
Przygotowując ten apel, chociaż online, chcieliśmy pokazać, że jesteśmy dumni z tego, że Wincenty Witos jest patronem szkoły w Wąpiersku. Szanujemy go za szlachetność serca i umysłu, a nade wszystko za miłość do Ojczyzny, ukochanie wsi i chłopa.
Będziemy pamiętać jego "złote myśli", a szczególnie tę, gdzie mówi o szkole:
"Nie dość, aby uczeń chodził do szkoły tylko po to, aby nie być analfabetą, ale by wyszedł Polakiem".
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka pozwólcie, że złożymy Wam życzenia. Ten dzień w naszej szkole wyglądać będzie inaczej niż zwykle. Wasze święto chcemy uczcić w sposób wyjątkowy, dlatego nie usiądziecie, jak zwykle, w ławkach. Przygotowaliśmy dla Was życzenia oraz słodką niespodziankę. Życzymy więc Wam, kochane dzieci, wspaniałej zabawy w Dniu Waszego Święta. Pamiętajcie, że dla nas – dorosłych, jesteście najważniejsi! Życzymy, abyście jak najczęściej doświadczali, prawdziwej radości. Życzymy również zdrowia, które jest tak bardzo ważne w życiu każdego człowieka – i tego małego, i większego, aż po najstarszych. Bądźcie szczęśliwi, miejcie marzenia i spełniajcie je. Niech codzienność, zarówno ta szkolna, jak i rodzinna, nie zaskakuje Was przykrościami, lecz samymi radościami, bo mówi się, że człowiek szczęśliwy, to człowiek uśmiechnięty, a Wasze szczęście jest dla nas, dorosłych, bardzo ważne.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zapraszamy uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Wąpiersku o przybycie do szkoły 1 czerwca 2020 r. w godz. od 9.00 - 11.00 po odbiór słodkich upominków ufundowanych przez organ prowadzący naszą szkołę – Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe „Przyszłość” w Wąpiersku.
Z najlepszymi życzeniami
Prezes, Zarząd i Członkowie
Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego „Przyszłość”
oraz
Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Obsługi Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Wąpiersku
Po wirtualnej wizycie w Muzeum Narodowym w Warszawie i zapoznaniu się z tematyką „Co mówią obrazy?”, na lekcji języka polskiego uczniowie kl. V i VI mieli wykonać żywy obraz, tzn. wybrać dowolny obraz i spróbować go odwzorować. Dodatkowym utrudnieniem było to, iż miały to być dzieła znanych artystów. Mimo że zadanie było bardzo trudne i wymagało ogromnej precyzji, to uczniowie stworzyli naprawdę niesamowite dzieła! Zwracali uwagę nawet na najmniejsze szczegóły. Bardzo się cieszymy, że mamy taką niesamowitą i zdolną młodzież. Poniżej przedstawiamy dzieła oraz uczniów, którzy je odtworzyli. W zadaniu wzięła również udział pani Magdalena Nawrocka, odwzorowując obraz Felice Casorati „Ritratto di Cesarina Gualino”.
Stanisław Wyspiański „Śpiący Staś”- Patryk Błaszkowski
Stanisław Wyspiański „Portret dziewczynki” – Lena Murawska
Stanisław Wyspiański „Dziewczynka gasząca świecę” – Oliwia Orłowska
Jan Vermeer „Dziewczyna z perłą” – Weronika Lange, Julia Karda, Zuzanna Nigowska
Jan Vermeer „Portret mężczyzny w czerwonym turbanie'' – Kamil Lange
Leonardo da Vinci „Dama z gronostajem” – Nikola Rolka, Dominika Kościńska, Lena Fiszer, Marlena Napiórkowska
Leonardo da Vinci „Mona Lisa” – Zofia Ebernikel
Władysław Ślewiński „Sierota z Poronina” – Dominik Krezymon, Hubert Rostkowski
Władysław Ślewiński „Kobieta z rudymi włosami” – Małgorzata Czuba
Jan Matejko „Stańczyk” – Patryk Jasiński
Jan Matejko „Autoportret” – Magdalena Rosa
Wojciecha Weiss ,,Melancholik" – Hubert Brzozowski
Józef Chełmoński „Babie lato” – Błażej Maciejewski
Olga Boznańska „Dziewczynka z chryzantemami” – Karolina Karda
Paul Cezanne „Portret ojca” – Adrian Knozowski
Jean-François Millet „ Louise-Antoinette Feuardent” – Marlena Granica
Emile Bernard „Henri de Toulouse-Lautre” – Przemysław Kuczyński
Cassius Marcellus Coolidge „Psy grające w pokera” – Iga Cybulska
Kochane Mamy dziś w dniu Waszego święta dzieci z naszej szkoły, składają Wam najserdeczniejsze życzenia, miłości i radości każdego dnia.
W podziękowaniu dzieci namalowały Wasze portrety, na których jesteście uśmiechnięte i pełne miłości.
DZIĘKUJEMY WAM ZA WSZYSTKO!
W tym roku, dokładnie 18 maja świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin naszego kochanego rodaka papieża św. Jana Pawła II, który choć umarł 15 lat temu to jednak wciąż żyje w nas. Pięknym znakiem uczestnictwa w obchodach 100. urodzin Karola Wojtyły są prace plastyczne wykonane przez dzieci z naszego przedszkola, które mogły nadsyłać do 25 maja. W trakcie tych dni dzieci wykonały piękne dzieła, które można oglądać w naszej galerii. Zapraszamy serdecznie do podziwiania twórczości Małych Artystów. Wychowawczyni składa serdecznie podziękowania dzieciom, że w ten sposób uczciły setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły, człowieka wielkiej wiary i nadziei, niosącego całej ludzkości przesłanie „nie lękajcie się”.
W dalszym ciągu dla uczniów naszej szkoły obowiązuje zdalne nauczanie. Od 1 czerwca 2020 r rozpoczynamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (nie będą to zajęcia dydaktyczne) dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III (dla których rodzice ze względu na pracę zawodową nie będą w stanie zapewnić im opieki). Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze będą prowadzone z zachowaniem wszelkich wytycznych GIS i MEN. Gmina Lidzbark, mając na uwadze ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2, w roku szkolnym 2019/2020 nie organizuje dowozu dla uczniów. Również od 1czerwca dla uczniów klas V-VIII odbywać się będą konsultacje pedagogiczne (dostarczanie zaległych prac, oceny do poprawy i inne związane z nauczaniem i zachowaniem uczniów). W/w konsultacje dla uczniów będą się odbywały zgodnie z harmonogramem, który ukaże się na stronie internetowej szkoły. Będzie to harmonogram tygodniowy. 1 czerwca (poniedziałek) będzie dniem wolnym od zajęć lekcyjnych, ze względu na przypadający w tym dniu MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA.
W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 zostanie przeprowadzony drogą internetową (w godzinach popołudniowych) za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.
Konkurs poprzedzony będzie tzw. konkursem próbnym. Terminarz jest następujący:
Kategoria
Student
Konkurs próbny - 22.05.2020
Konkurs Kangur 2020 - 28.05.2020 (czwartek)
Junior
Konkurs próbny - 22.05.2020
Konkurs Kangur 2020 - 29.05.2020 (piątek)
Kadet (kl.VII - VIII)
Konkurs próbny - 25.05.2020
Konkurs Kangur 2020 - 02.06.2020 (wtorek)
Beniamin (kl. V- VI)
Konkurs próbny - 25.05.2020
Konkurs Kangur 2020 - 03.06.2020 (środa)
Maluch
Konkurs próbny - 26.05.2020
Konkurs Kangur 2020 - 04.06.2020 (czwartek)
Żaczek
Konkurs próbny - 26.05.2020
Konkurs Kangur 2020 - 05.06.2020 (piątek)
Bliższych informacji udzielają Szkolni Koordynatorzy Konkursu. Uczestnicy Konkursu proszeni są o zapoznanie się z dokumentem: Instrukcja dla uczestnika konkursu (plik PDF) Partner technologiczny konkursu w 2020 r.: Learnetic SA Szczegółowe informacje zostaną przesłane na indywidualne konta uczniów.
18 maja 2020 roku uczniowie z klasy V oraz VI wraz z panią Magdaleną Nawrocką odbyli wirtualną wycieczkę do jednego z najstarszych muzeów sztuki w Polsce - Muzeum Narodowego w Warszawie. Zajęcia poprowadziła dla uczniów pani dr Magdalena Bialic. Pani Magdalena jest historykiem sztuki, mającym wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć. Temat zajęć: Co mówią obrazy? wprowadził uczniów w niesamowity artystyczny klimat. Dzięki tej lekcji uczniowie dowiedzieli się: jak odczytać ukryte w obrazach opowieści? Odkrywając tajemnice obrazów, poznali tradycyjne gatunki malarskie, takie jak portret, pejzaż czy martwa natura. Podczas pokazu podziwiali wspaniałe obrazy takich artystów jak: Wojciech Kossak, Leon Wyczółkowski, Jan de Bray i innych. Na zakończenie lekcji, młodzież mogła wypowiedzieć się na temat poznanych obrazów, opowiedzieć, który ich najbardziej zaciekawił i zainspirował. To była niesamowita lekcja, która zawierała w sobie elementy języka polskiego, historii oraz sztuki. Pani Magdalena okazała się wspaniałym przewodnikiem. Przekazała mnóstwo wartościowej wiedzy, skłoniła do refleksji i wprowadziła w piękny świat malarstwa. Podsumowaniem tej wycieczki będą stworzone przez uczniów „żywe obrazy”, które ukażą się w galerii na stronie internetowej naszej szkoły już wkrótce.
Z wielką przyjemnością i dumą i informuję, że udało nam się stworzyć największą wystawę prac uczniowskich poświęconą największemu z rodu Polaków, która przybrała postać napisu: 100-lecie Urodzin Św. Jana Pawła II. Bardzo serdecznie dziękuję za udział w tej inicjatywie.
Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie,
Dzisiaj, 18 maja 2020 roku w 100. Rocznicę Urodzin Św. Jana Pawła II przed siedzibą Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbędzie się oficjalna część uroczystości ku czci Wielkiego Rodaka, tj. prezentacja bannera, który przedstawia napis:
100-LECIE URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II oraz otwarcie wystawy upamiętniającej pielgrzymkę Papieża Polaka do Ojczyzny oraz Jego wizytę w Olsztynie w 1991 roku.
Uroczystość z udziałem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, Metropolity Warmińskiego Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego odbędzie się o godz. 12.00.
Do opracowania bannera wykorzystano 1271 prac uczniów z 87 szkół województwa warmińsko-mazurskiego, które zostały nadesłane. do końca kwietnia 2020 r.
Natomiast wszystkie przekazane rysunki uczniów, łącznie 1312 z 92 szkół naszego województwa, będą dostępne na stronach internetowych Urzędu Wojewódzkiego i Kuratorium Oświaty.
W poczuciu wielkiej dumy informuję, że jest to największa w Polsce, wystawa prac uczniowskich poświęcona św. Janowi Pawłowi II, której zorganizowanie nie byłoby możliwe bez Państwa zaangażowania.
Dziękuję za udział w tej inicjatywie. Z wielkim uznaniem i szacunkiem pozdrawiam
Bożena Reszka
Wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie