Nawigacja

Nawigacja

    • CHRISTMAS CARD

      Okres przedświąteczny to czas wysyłania życzeń. W tym roku w naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs plastyczno-językowy "Christmas Card". W konkursie na najpiękniejszą kartkę z życzeniami w języku angielskim wzięło udział 16 uczniów. Jury wyłoniło 3 zwycięzkie prace oraz przyznało jedno wyróżnienie.                               

      Oto laureaci:

      1. miejsce - Oliwia Orłowska
      2. miejsce - Zofia Ebernikel
      3. miejsce - Julia Karda

      Wyróżnienie - Kornelia Gutowska

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy Wesołych Świąt - Merry Christmas

      Barbara Klimowska-Lewandowska

    • „Razem na Święta” – Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników

      Czas przedświąteczny jest bardzo pracowity dla dzieci z naszego przedszkola. Od najmłodszych lat angażują się w działanie wolontariatu. W ramach akcji „Razem na Święta” dzieci upiekły pyszne pierniczki, które zostaną przekazane osobom z naszej okolicy. Z pomocą swoich mam i rodzeństwa praca nad wypiekami szła gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych  kształtów przy pomocy foremek -  choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków. Po ostygnięciu  dekorowały je różnokolorowymi lukrami i barwną posypką. W domach unosił się wspaniały słodki  aromat, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Pięknie przyozdobione pierniki będą wspaniałą dekoracją świątecznego stołu. Wspólne pieczenie i dekorowanie pierników przywołują na myśl rodzinną atmosferę i wiele innych miłych skojarzeń w tym trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii. Wychowawczyni bardzo dziękuje wszystkim Rodzicom, którzy tak chętnie zaangażowali się w akcję i serdecznie zaprasza do obejrzenia „smakowitej” galerii! 

    • Zmiany na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2021 r.

    • „Razem na Święta” 2020

      Nasz szkoła bierze udział w akcji „Razem na Święta”. Jest to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Celem naszej inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

    • Świąteczne Życzenia

      Całej Społeczności Szkolnej - Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły - najserdeczniejsze życzenia pełnych miłości, rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia, wzruszeń przy składaniu opłatkowych życzeń, radosnego wspólnego kolędowania, a w Nowym Roku zdrowia, samych dobrych dni , życzliwych ludzi wokół - składają uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wąpiersku, wyrażając te życzenia w tych stroikach świątecznych, które sami wykonali. Niech te stroiki umilą Wam te Święta. 

    • "Razem na Święta" przy dźwiękach kolęd

      Boże Narodzenie to niezykły moment w roku. Spędzamy więcej czasu z rodziną przy stole, w kuchni, przy choince. Dźwięki kolęd i zapach ciasta wypełniają wszystkie zakątki w naszych domach. W naszej szkole są osoby, które pragną podzielić się świąteczną radością i swoim wyjątkowym talentem. Uczennica klasy VIII, Zuzanna Pater, specjalnie na tę okazję zaśpiewała kolędę w języku angielskim - Silent Night. Zuzanna jest nie tylko wspaniałą młodą artystką, ale również aktywną członkinią Szkolnego Koła Wolontariatu. W czasie, kiedy pandemia nie pozwala nam na wspólne kolędowanie w szkole, Zuzanna swoim głosem pięknie wspiera ideę akcji "Razem na Święta", w której jedną z inicjatyw jest integracja społeczności poprzez muzykę, dźwięki kolęd. Mamy nadzieję, że ta piękna melodia umili Państwu ten przedświąteczny czas. Barbara Klimowska-Lewandowska, Wiesława Tamiła

    • 4 grudzień 2020 r. – „Mikołajki” w oddziale przedszkolnym

      4 grudzień 2020 r. – „Mikołajki” w oddziale przedszkolnym

      Mikołajki to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W naszym Przedszkolu również był wyjątkowy i magiczny. Najmłodsi z niecierpliwością czekały na przyjście Świętego Mikołaja. W ramach przygotowań do tego  wydarzenia wykonały dwie prace plastyczne, które przedstawiały mikołajkową skarpetę i świątecznych pomocników. Brały także udział w quizach o tematyce świątecznej. Następnego dnia od samego rana podekscytowane wyczekiwały Wyjątkowego Gościa. W oczekiwaniu na prezenty przedszkolaki wysłuchały historię Świętego Mikołaja i usłyszały treść listu, który dla nich zostawił. Po wyrecytowaniu wierszy i głośnym zaśpiewaniu piosenki Majki Jeżowskiej pt. „Hu hu ha nasza zima zła” otrzymały wspaniałe prezenty oraz Dyplomy Grzecznych Dzieci, które dostarczyły im mnóstwo radości i uśmiechu.

      Dziękujemy Ci Święty Mikołaju i zapraszamy do nas za rok!

    • „Christmas Card 2020”

      „Christmas Card 2020”

      Zapraszamy do konkursu na kartkę świąteczną pt.m: Christmas Card. 

      Christmas_Card_2020_Regulamin.

    • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

      Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest corocznie na całym świecie 5 grudnia. Jest to święto ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas na bezinteresowne pomaganie innym. Wolontariusze pomagają wszystkim, którzy tego potrzebują. Pomagają chorym, starszym, niepełnosprawnym, głodnym i cierpiącym. Pracują nieodpłatnie w szpitalach, domach pomocy społecznej, w schroniskach. Służą pomocą, są dobrymi słuchaczami, a przede wszystkim są empatyczni. W naszej szkole wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu to jeszcze bardzo młodzi ludzie, którzy podczas wielu akcji mają okazję pokazać, jak wielkie mają serca i jak wielkim szacunkiem darzą ludzi i zwierzęta. Pragnę Wam – drodzy wolontariusze serdecznie podziękować za altruistyczną i szlachetną postawę oraz życzyć, aby Wasze serca nigdy nie zamknęły się na wołanie potrzebujących.

      Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu

      Barbara Klimowska-Lewandowska

    • ANDRZEJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      ANDRZEJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Ten dzień przepełniony był wróżbami i magią. Andrzejkowe zadania i zagadki pobudziły dziecięcą wyobraźnię oraz kreatywność. Wszyscy oderwali się od rzeczywistości i przenieśli w świat fantazji. Zabawy, radości oraz uśmiechu było bez liku, a dzieci z utęsknieniem czekają już na spełnienie się wróżb. 

    • Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

      Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

      25 listopada jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”, który przygotowała wychowawczyni oddziału przedszkolnego pani Wiesława Tamiła. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną dzieci nie mogły przynieść ulubionych pluszaków, pomimo to, dzieci świętowały ten dzień w sposób wyjątkowy. Jednak potrafiliśmy temu zaradzić!  Przygotowując się do tak ważnego święta każde z dzieci wykonało w domu zdjęcie ze swoim największym przyjacielem MISIEM. Od rana z dużym zaangażowaniem wykonywały przepiękne prace plastyczne z pluszowym misiem w roli głównej. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy

    • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      20 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W Polsce dzieci chroni zarówno Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, jak i Konwencja o Prawach Dziecka. Dokument ten odgrywa kluczową rolę w ochronie praw najmłodszych, szczególnie w tych krajach, gdzie te prawa są często łamane. W tym szczególnym dniu w nszej szkole również świętowano. Uczniowie z oddziału przedszkolnego zaprezentowali wierszyki, rozmawiali o swoich prawach i kolorowali obrazki z tym związane. Piękne dekoracje przygotowane przez panie: Barbarę Klimowską-Lewandowską i Wiesławę Tamiła przypominały uczniom, że oni również mają swoje prawa, a dorośli powinni im je gwarantować i zawsze stać na ich straży. W tym wyjątkowym dniu wszystkim dzieciom życzymy beztroskiego i pełnego miłości dzieciństwa!

    • 11 listopada – 102 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

      Na początek zapraszamy do wysłuchania hymnu polskiego:

      https://www.youtube.com/watch?v=XkSjts5vf-s

      W historii powszechnej dzień 11 listopada 1918 roku zapisał się głównie jako data zakończenia I wojny światowej. Polacy natomiast kojarzą go przede wszystkim jako moment odzyskania niepodległości po okresie zaborów. Od 1795 aż do 1918 roku nie było Polski. Została wymazana z map przez Austrię, Rosję i Prusy. Kraje te podzieliły się polskimi ziemiami i starały – szczególnie Rosja i Prusy – by już nigdy na tych mapach się nie pojawiła. Narzucały Polakom obce języki i kulturę, surowo karały za każdy przejaw polskości, krwawo tłumiły próby odzyskiwania niepodległości. Wielu Polaków straciło życie walcząc o Polskę. Najwięcej w czasie powstania listopadowego w latach 1830 – 31 i powstania styczniowego 1863 – 64. Dopiero I wojna światowa, w czasie której państwa zaborcze Polski stanęły przeciw sobie, dała Polakom realną szansę na wolność. Dokładnie w dniu, w którym zakończyły się walki, 11 listopada 1918 roku, władzę w Warszawie obejmował Józef Piłsudski – człowiek, który w czasie I wojny światowej najbardziej starał się odbudować państwo polskie, walcząc na czele legionów. Do 1936 roku 11 listopada był głównie świętem wojska. Dopiero w 1937 roku obchodzono go jako święto państwowe – Dzień Niepodległości. W czasach komunistycznych nie obchodzono tego święta. Dopiero w 1989 roku sejm odrodzonej Rzeczpospolitej Polskiej przywrócił dzień 11 listopada jako Narodowe Święto Niepodległości. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie.   Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Dzięki, którym przetrwał nasz język, nasza kultura i tradycja. Pamiętajmy, aby pielęgnować w sobie miłość do swojej Ojczyzny, bo wolność nie jest nam dana na zawsze!

      Zapraszamy na krótką część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły:

      https://www.youtube.com/watch?v=bBaFZ8ECIbc&fbclid=IwAR24XbCM3hR47aFQRhWYNknbmbzLkvn5XA3vJOSyn6emhBEzP_q1MUgtSU0

      https://www.youtube.com/watch?v=eqK01hSk55Q&fbclid=IwAR2M_UUqTJBsqa9tONbwih-xSHIT7FKFOWHSX_RK7X78uIaBvVSdTWNY-NI

      https://www.youtube.com/watch?v=iZrSOVFfJe0&fbclid=IwAR0dGqZOqIQwA_y1pzQJWS0Jk0DUOG93jh1vKaODKfDTuX3NznYiRPhmT5w

      https://www.youtube.com/watch?v=WOMVTFBeVqI&fbclid=IwAR1GaQiWSjyDb-n9QBgTyNKdfODO99ck8yaZrjfRUAXXFtNd3_4astt5UEU

      Przypomnijmy jeszcze polskie symbole narodowe:

      https://www.youtube.com/watch?v=k-2SAGH1mMM

      Na zakończenie zapraszamy do niepodległościowego pokoju zagadek: 

      https://view.genial.ly/5f91972195086f0d61be173f/interactive-content-niepodleglosciowy-pokoj-zagadek

    • Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

      5 listopada 2020 roku pierwszoklasiści z naszej szkoły udali się na pierwszą wizytę do biblioteki szkolnej. Tego dnia zostali oficjalnie włączeni do szerokiego grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem akcji było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Na zajęciach uczniowie poznali regulamin biblioteki, dowiedzieli się, w jaki sposób odbywa się wypożyczanie książek, poznali zbiór biblioteczny, a także zawody związane z powstawaniem książki. Z okazji dnia postaci bajek, który przypadał tego dnia, pierwszoklasiści  wykonywali różne zadania i zabawy związane z bohaterami bajkowymi. Na zakończenie wizyty dyrektor szkoły pan Piotr Kościński i bibliotekarka  pani Magdalena Nawrocka, na pamiątkę tejże wizyty, wręczyli uczniom  wyprawkę czytelniczą z imienna dedykacją, którą otrzymali w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek” z Instytutu Książki. Nasi nowi czytelnicy chętnie wybrali i wypożyczyli sobie książki ze specjalnie dla nich przeznaczonych regałów.Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci wiedzą, jak należy zachować się w bibliotece szkolnej, potrafią samodzielnie wypożyczyć książki i będą naszymi częstymi gośćmi.

    • INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

      Do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych. Nauka i opieka dla dzieci w  oddziałe przedszkolnym pozostaje bez zmian. Uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII.

    • „1000 powodów, by czytać”

      W naszej szkole odbył się konkurs literacko – plastyczny „1000 powodów, by czytać” zorganizowany przez bibliotekarza i nauczyciela języka polskiego panią Magdalenę Nawrocką. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej w formacie pionowym, przedstawiającej hasło „1000 powodów, by czytać”. W pracy należało wykorzystać surowce wtórne (minimum 1 element).

      W konkursie udział wzięło 9 uczniów, a prace oceniło jury w składzie: dyrektor szkoły pan Piotr Kościński oraz nauczyciele: pani Dorota Zalewska i pani Magdalena Nawrocka.
      Jakość dostarczonych plakatów była bardzo wysoka, co sprawiło nie lada zagwozdkę dla jury  
      w wyłonieniu najlepszych dzieł. Dla wszystkich uczestników przewidziane zostały nagrody. Poniżej prezentujemy wyniki:

      I miejsce – Julia Karda kl. VII

      II miejsce – Małgorzata Czuba kl. VII

                           Marlena Granica kl. VI

      III miejsce – Vincent Marchlewicz kl. IV

                            Izabela Kraszewska kl. IV

      Wyróżnienie – Zuzanna Pater kl. VIII

      Praca, która zajęła I miejsce, reprezentuje naszą szkołę w Ogólnopolskim Konkursie o tej samej tematyce, zorganizowanym przez firmę Empik S.A. Aby wesprzeć naszą szkołę, należy pobrać na telefon aplikację Empik, wejść w w/w konkurs, następnie wybrać szkołę poniżej 120 uczniów, tam wyszukać pracę Julii Kardy – podpisaną nazwą szkoły
      i miejscowością, po czym oddać głos. Głosować można codziennie do 2 grudnia 2020 r.

      Sponsorami nagród są: Nadleśnictwo Lidzbark, Księgarnia Tuliszków oraz Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK Sp. z o.o.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a sponsorom bardzo dziękujemy za tak wartościowe nagrody!

       

       

       

    • NASZ PATRON - WINCENTY WITOS

      W tym roku 31 października przypada 75. rocznica śmierci patrona naszej szkoły Wincentego Witosa. Wincenty Witos urodził się 21 stycznia 1874 w Wierzchosławicach. Był przywódcą ruchu ludowego, trzykrotnym premierem II Rzeczpospolitej Polski, jeden z przywódców Centrolewu, więzień brzeski. Po wybuchu II wojny światowej został aresztowany przez Niemców, odmówił współpracy z władzami okupacyjnymi. Zmarł 31 października 1945 r. w Krakowie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się 2 listopada i trwały do 6 listopada 1945 r. Po nabożeństwach żałobnych w Krakowie kondukt pogrzebowy z ciałem Witosa przez cztery dni pieszo pokonywał 88 kilometrową trasę z Krakowa do Wierzchosławic, która wiodła przez Wieliczkę, Bochnię i Wojnicz. Wóz wiozący trumnę ciągnął czterokonny zaprzęg w otoczeniu chłopskiej banderii. Na całej trasie konduktowi towarzyszyły tłumy. Wincenty Witos pochowany został na cmentarzu w Wierzchosławicach. Każdego roku, w pierwszych dniach listopada  w Wierzchosławicach, odbywają się Zaduszki Witosowe. Wincenty Witos był autorem m.in. "Wyboru pism i artykułów", trzytomowych "Moich wspomnień" oraz "Mojej tułaczki". W 1922 r. odznaczony został Orderem Orła Białego.

      W tym dniu uczcijmy pamięć patrona naszej szkoły Wincentego Witosa minuta ciszy.

       

    • DZIEŃ KUNDELKA

      Dzień Kundelka to święto wszystkich wielorasowych psów obchodzone w Polsce corocznie 25 października. Z tej okazji chętni uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem pań  Barbary Klimowskiej-Lewandowskiej i Wiesławy Tamiły przygotowali piękną gazetkę. Znalazły się na niej zdjęcia dzieci z ich ukochanymi pupilami. Dodatkowo, w szkole dobiega końca akcja Szkolnego Koła Wolontariatu, podczas której zbierana jest karma dla bezdomnych psów ze schroniska w Lidzbarku. Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie w akcje charytatywne w naszej szkole. 

    • Narodowe czytanie „Balladyny" w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Wąpiersku.

      Tegoroczną lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania pod honorowym patronatem  pary prezydenckiej  była Balladyna Juliusza Słowackiego. W akcję podobnie jak w latach ubiegłych czynnie włączyła się Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Wąpiersku. W ramach projektu czytelniczego wychowawcy klas: Wiesława Tamiła, Dorota Zalewska, Danuta Kordalska, Beata Kościńska, Magdalena Nawrocka, Barbara Lewandowska prezentowały swoim wychowankom fragmenty dramatu. Akcja miała na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Za dołączenie do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, para prezydencka przesłała naszej szkole list z podziękowaniem oraz wyjątkowy egzemplarz „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

       

    • INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

      We wtorek  20 października 2020 r. o godzinie 8.00  do naszej szkoły przyjedzie Pan fotograf i będzie wykonywał zdjęcia dla uczniów.

      Piotr Kościński-dyrektor szkoły

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Niepubliczna Szkoła Podstawowa
      Wąpiersk 31
      13-230 Lidzbark
    • 236981085

    Galeria zdjęć